1 – Proč srovnávač TV cen?

Inzerujete na TV Nova a TV Prima, nebo TV Markíza a TV Joj? Jejich ceníky jsou každým rokem nepřehlednější a vzájemně neporovnatelné. Všechny čtyři komerční televizní skupiny například používají odlišnou definici base CPP. A spoustu dalších ceníkových i neceníkových parametrů. A co porovnání s předchozím rokem? A s ostatními zadavateli? A co cílové skupiny? Víte, která televizní skupina je výhodnější pro vaši cílovou skupinu? A co způsob nákupu? Víte, kdy je lepší použít 100% plánování předem? A kdy má smysl přidat Českou televizi / RTVS? A kdy výrazněji zabojovat proti začlenění TV Barrandov do skupiny Prima?

2 – (Ne) transparentní podmínky

Věděli jste, že mezi minimální a maximální cenou za televizní reklamu v Česku a na Slovensku je víc než 100% rozdíl? A to bez ohledu na výši garantovaného celoročního objemu? Klient s rozpočtem 15 mil. Kč / 600 tis. EUR může mít lepší podmínky než klient s rozpočtem 75 mil. Kč / 3 mil. EUR. V dávných časech, kdy televizní stanice nebyly vyprodané, bývalo přirozené, že lepší podmínky měl klient s vyšší garancí. To už několik let neplatí. Jak si stojíte s cenou televizní reklamy v porovnání s ostatními zadavateli? A jaká je férová inflace televizní reklamy?

3 – Proč právě řešení od Mačingy

tvpricepool.com je zaměřený na specifické potřeby zadavatelů v Česku a na Slovensku, kde funguje plánování a nákup televizní reklamy prakticky stejně, na rozdíl od dalších členů Visegrádské čtyřky – Polska a Maďarska. Pavol Mačinga je nezávislým mediálním auditorem, který pracuje v médiích od roku 1994. Od roku 2003 hájí výlučně zájmy zadavatelů. V průběhu své kariéry plánoval, nakupoval a auditoval televizní reklamu pro více než 100 značek inzerujících na Slovensku a v Česku. Pavol je ten, kdo v roce 2017 inicioval nápravu retroaktivní změny metodiky počítání placených televizních ratingů na Slovensku o hosty, kteří tvoří 4% navýšení cen televizní reklamy.

4 – Výhody tvpricepool.com

Účast v tvpricepool.com pomůže zadavatelům rozeznat nejen základní odchylku od férové, jako také nejnižší ceny a především její strukturu. Do výsledného váženého CPP je zahrnuto víc než 50 unikátních parametrů s vlivem na výslednou skutečnou cenu. Porovnání roku 2018 s rokem 2019 bude skvělým podkladem na přípravu vyjednávání pro rok 2020. A to bez ohledu na počet a strukturu prostředníků mezi vámi, jako zástupcem zadavatele, a samotnou televizí. Výsledky jsou většinou dostupné do pěti dnů od poskytnutí podkladů. Urgentně do 1 dne (+22%).